home
Menu

home » Aktualności

Aktualności

Nowy właściciel portalu greencommunities.pl

Nowy właściciel portalu greencommunities.pl

Miło nam poinformować, że w związku z zakończeniem działalnosci przez Green Cross Polska, na mocy zawartego porozumienia właścicielem portalu oraz koordynatorem projektu jest obecnie Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych. Dołożymy wszelkich starań aby kontynuując projekt utrzymać wysoką jakość materiałów szkoleniowych.

 

Czytaj więcej

Ruda Śląska stawia na OZE

W Rudzie Śląskiej mieszkańcy i włodarze miast skutecznie starają się o rewitalizację pod kątem źródeł energii. 

Czytaj więcej

Battery Experts Forum

Już jest dostępny program polskiej edycji konferencji BATTERY EXPERTS FORUM. 

Czytaj więcej

E-learnig "Green Communities" w zakresie OZE

Z internetowej platformy szkoleniowej "Green Communities" można korzystać do 31 lipca 2017 roku. E-learning w zakresie odnawialnych źródeł energii przeznaczony jest dla pracowników jednostek samorządów terytorialnych.

Czytaj więcej

Masdar - zielone miasto przyszłości

Masdar, to pierwsze, w pełni ekologiczne, samowystarczalne energetycznie miasto na Bliskim Wschodzie, budowane od 2006 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Czytaj więcej

Zielone domy

Według analizy „The World Green Building Trends 2016” najbliższych trzech latach liczba zielonych budynków podwoi się na całym świecie a branżę budowlaną praktycznie zdominują energooszczędne technologie. ​

Czytaj więcej

Raport 2016: Zrównoważone miasta - życie w zdrowej atmosferze

Inauguracja Raportu Global Compact miała miejsce 10 października podczas VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Czytaj więcej

Debata podczas Targów POL-ECO-SYSTEM 2016

Z okazji uroczystego otwarcia Targów POL-ECO-SYSTEM odbyła się debata dotycząca jedności ekologii z ekonomią.

Czytaj więcej

OZE- międzynarodowe targi

Ceremonia otwarcia najbliższej edycji targów odbędzie się 19 października o godzinie 11:00 w hali nr 1 Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Wstęp bezpłatny.

Czytaj więcej

Kolejna farma wiatrowa na Bałtyku?

Niemiecki inwestor planuje wybudować ogromną farmę wiatrową, która miałaby powstać w niemieckiej części Morza Bałtyckiego. Inwestycja, której koszt wycenia się na 1,2 mld euro, ma zostać oddana do użytku w 2019 r. 

Czytaj więcej

Norwegia "zieloną baterią" Europy

Według Portalu Politico  Norwegia dzięki swoim naturalnym warunkom hydrologicznym oraz dużej ilości farm wiatrowych i fotowoltaicznych może stać się “zieloną baterią Europy”, gromadząc i oddając w razie potrzeby nadwyżki zielonej energii .

Czytaj więcej

ENVICON, 10-11 PAŹDZIERNIKA

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON odbędzie się w dniach 10-11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy okazji targów POL-ECO-SYSTEM.

Czytaj więcej